Search
Close this search box.
SADE POLİKLİNİK

Cilt Bakım Uygulamaları

Her cilde uygun farklı uygulamalar, eşsiz sonuçlar...

Karbon Peeling

FDA onaylı medikal cihaz Hollywood Spectra’nın, çoklu lazer tedavilerinden bir diğeri de Karbon Peeling ‘tir. Karbon bazlı solüsyon ve Q- switch Nd Yag lazer kullanarak yüze uygulanan işlem, ciltteki kolajen üretimin destekleyen, gözeneklerin sıkılaşmasını sağlayıp daha canlı ve yenilenmiş bir cilt tedavisi için en çok tercih edilen yöntemler arasına girmiştir.

Karbon Peeling ile yapılan tedaviler şu şekilde sıralanabilir:
Leke Tedavisi
Gözenek Sıkılaştırma
Cilt Rengi Tonunu Eşitleme
Cilt Gençleştirme ve Yenileme
Akne Tedavisi
Avrupa’da Lazer Toning adıyla bilinen Karbon Peeling, uygulamadan hemen sonra ciltte gözle görülür akut bir etki yaratır. Birden çok cilt problemine aynı anda müdahale eder ve her cilt tipine uygulanabilir. Her mevsim uygulanabilen Karbon Peeling sonrası güneş kremi kullanımı gereklidir.

İletişim

Randevu Talep Etmek için
Formu Doldurunuz.

Hydrafacial Elite

Hydrafacial Elite uygulaması, tüm cilt tiplerine uygun bir cilt temizleme ve yenileme uygulamasıdır. Lenfatik drenaj ile dolaşımı hızlandırarak, toksinlerin ciltten çabuk atılmasını sağlar. Ölü hücrelerin atılımını ve gözeneklerin derinlemesine temizliğini yapar.
Glikolik asit ve salisilik asit kullanarak yapılan peeling, cildi parlatır. Özel vortex teknolojisi ile cildi sıkıp, yormadan, gözenek çeperlerine zarar vermeden siyah nokta temizliği yapar. Antiaging etkisi vardır, hyaluronik asit, antioksidan ve peptit içeren özel serumlarıyla cildi onarır, besler ve korur. Hydrafacial Elite, FDA onaylıdır ve Vortex isimli teknoloji patentli uygulama, cilt yüzeyine el değmeden, girdap etkisi yaratarak, derinlemesine temizlik sağlayan özel başlığıyla, günümüzün en popüler cilt yenileme teknolojisi ünvanını kazanmıştır.

Cildin ihtiyacı doğrultusunda, bir hafta aralıklarla uygulanan seans yaklaşık 1 saat sürer. Düzenli seans sonucunda sağlıklı ve kalıcı bir cilt güzelliği sağlayacaktır. Uygulama herhangi bir modifikasyon yaratmaz, gündelik hayatınıza kaldığı yerden devam edebilirsiniz.​

Üç ana aşamadan oluşan uygulama can yakmaz, fondöten fırçasının cildinizde dolaştırılması gibi bir hissiyatı vardır. Ödüllü uygulama Hydrafacial Elite, cildinizin spesifik her türlü sorununa doğrudan cevap verebilecek bir uygulamadır.​

Cilt Tonu Düzensizlikleri​

Hollywood Spectra, Nd: YAG lazer teknolojisi sayesinde cilt tonu düzensizliklerini tedavi etmek için de sıkça tercih edilen bir tedavi yöntemidir. Bu tedavi yöntemi, ciltteki melanin pigmentasyonunu hedef alarak, cildin tonunu düzeltir ve ciltteki kahverengi lekeleri azaltır ve renk tonu farklılıklarını eşitler. Cilt Tonu Düzensizliklerini giderme tedavisinin en önemli avantajlarından biri, ciltteki hasarı en aza indirgeyerek, cilt tonu düzensizliklerini hızlıca tedavi etmesidir. Bu yöntem aynı zamanda, ciltteki gözenekleri küçültür, sivilce izlerini ve kırışıklıkları azaltır. Tedavi sonrası, güneşten korunmak önemlidir. Ayrıca, cilt bakımına özen göstermek, cildin sağlıklı kalmasına yardımcı olur.

Aktif Akne Tedavisi​

Hollywood Spectra’nın Nd: YAG lazer teknolojisi aktif akne ve skar izleri için de kullanılan bir lazer tedavi yöntemidir. Ciltteki aktif akne ve skar izlerinin tedavisi oldukça titiz bir süreçte geçer. Aktif Akne ve Skar İzleri tedavisi ciltteki bakterileri ve inflamasyonu hedef alarak, cildin temizlenmesine ve soruna sebep olan faktörlerin iyileştirilmesine odaklıdır. Ayrıca, ciltteki hasarı en aza indirgeyerek, skar izlerini azaltır ve cildin daha pürüzsüz görünmesini sağlar. Aktif Akne ve Skar İzleri tedavisi, ciltteki kırmızı ve inflamasyonlu bölgeleri hedef alarak çalışır. Lazer ışınları, ciltteki bakterileri öldürür ve iltihaplanmayı azaltır. Ciltteki kolajen üretimini arttırarak, skar izlerinin azalmasına yardımcı olur.

Gözenek Sıkılaştırma

Hollywood Spectra’nın Nd: YAG lazer teknolojisi ile gözenek sıkılaştırma tedavisi de en çok rağbet gören tedavilerden biridir. Bu tedavi adındandan da anlaşılacağı üzere, ciltteki gözenekleri küçültür ve cildin daha sıkı ve pürüzsüz görünmesini sağlar. Lazer ışınlarının ciltteki kolajen üretimini artırması ile cildin elastikiyeti ile daha canlı daha sıkı bir görünüm elde edilir. Bildiğimiz üzere kolajen cildin kalitesini arttıran ve sıkılaştıran bir protein türüdür. Özetlemek gerekirse, Hollywood Spectra ile gözenek sıkılaştırma tedavisi, cildin sıkılaştırılması ve daha pürüzsüz görünmesini sağlamak için kullanılan bir lazer tedavi yöntemidir. Tedavi temelde, ciltteki kolajen üretimini arttırmaya dayalıdır ve bu sayede gözenekleri küçülür.

Environ Bakımı

Environ, Estetik ve Kozmetik Tıp Ödülleri alanında ‘Son On Yılın En İyi Medikal Cilt Bakımı’ ödülüne sahip olan, dünya çapında tanınan profesyonel bir cilt bakımı markasıdır. Environ’un bilimsel formüllerle geliştirdiği ürün ve teknikleri, Sade Derma Estetik’in konfor ve teknolojileri ile birleşerek cilt sağlığını uzun vadeli destekler, yaşlanma belirtileriyle mücadele etmek ve cildi çevresel faktörlerden cildi korur.
Environ VIP bakımlarımıza başlamadan önce hassas cilt analizi cihazında cilt durumunuz analiz edilerek; ihtiyacınıza uygun olan bakım protokolü seçilir. Vücudunuzun şeklini alan ısı yataklarında, size özel hazırlanmış cilt bakımı odasında konforlu bir bakım seansı geçirmeniz sağlanır.
Profesyonel cilt bakımlarındaki buhar, derinlemesine temizlik, peeling, cilt sıkılaştırma, maske, serum, masaj aşamaları Environ’un bilimsel ürünleri ile bir araya gelerek sağlıklı ve daha genç görünen bir cilt oluşturur.Cildin nemlenmesini iyileştirir, pigmentasyonu ve kahverengi lekeleri azaltır.Zararlı UV ışınlarına ve zararlı serbest radikallere karşı cildi korur.Cilde kan akışını arttırır, sebum üretimini düzenler. Cildi yumuşatır ve kollajen üretimini Sorunlu, kalınlaşmış, foto hasarlı ciltler için ultra hafif peeling uygulamaları içerir.

Skinceuticals Bakımı

Cilt sağlığını en iyi hale getirmenin sırlarını entegre cilt bakımı felsefesi ile tanımlayan Skinceticals, cildin sağlığını, görünümünü korumak ve yenilenmesini sağlamak için geliştirilmiştir. Güçlü bir profesyonel tedavi ve özel cilt bakım çözümleri birleştirildiğinde, sonuç ince çizgiler, kırışıklıklar ve yaşlanmanın ilk belirtilerinde gözle görünür iyileşmeyle birlikte daha sağlıklı bir cilttir.
Skinceuticals bakımında vücudunuzun şeklini alan ısı yataklarında, size özel hazırlanmış cilt bakımı odasında konforlu bir bakım seansı geçirmeniz sağlanır. Profesyonel cilt bakımlarındaki buhar, derinlemesine temizlik, peeling, cilt sıkılaştırma, maske, serum, masaj aşamaları ve Skinceuticals biliminin gücü ile bakımınızı kişiye özel hale getirir. SkinCeuticals bakımı cildi sıkılaştırır, toksinlerden arındırır, sıkı, genç görünümlü bir cilt oluşturur.
Entegre cilt bakımı felsefesi ile profesyonel bakımı ve ev bakımını birleştiren SkinCeuticals kapsamlı rejim sayesinde daha sağlıklı, daha genç görünümlü bir cilt sağlar.

Babor Bakımı

Her aşaması Almanya’da gerçekleşen üst segment bir cilt bakım markası olan Babor’un felsefesi, her cildin, parmak izi kadar kişisel olduğu fikrine dayanır. Babor’un wellness deneyiminin bir parçası olarak kabul gören krem, losyon ve ampulleri, kişiye özel cilt tipleri için tasarlanmaktadır. Babor’un araştırmacıları, özelleştirilmiş hassas formüller geliştirerek farklı cilt ihtiyaçlarına cevap vermektedirler. Her geçen gün cilt bakım ürünleri üzerinde geliştirdiği en son teknoloji ile hassas formüller üreterek, ürün yelpazesini genişletmiştir.
Sade Poliklinik olarak, sağlık hizmetlerinde en kaliteli işbirliklerini tercih etmeye özen gösteriyoruz. Bu doğrultuda; sağlığı öncelikli tutan markalarla işbirliği yaparak, müşterilerimize en iyi hizmeti sunmayı hedefliyoruz. Babor markası da hassas cilt bakımının incelikleri ve klinik araştırmaları üzerinde en etkili çalışmaları gerçekleştiren bir marka olarak öne çıkıyor. Bu sebeple, klasik cilt bakımı uygulamalarımızda da Babor ürünlerini tercih ediyor ve bu ürünlerin kullanımının daha etkili ve sağlıklı sonuçlarını gözlemleyebiliyoruz.
Arındırıcı ve klasik cilt bakımı, akneli cilt bakımı, karboksi tedavi bakımı gibi seçenekleriyle size özel eşsiz bir deneyim olan Babor markası, gelişmiş formülleri ve yenilikçi aktif bileşenleriyle cilt bakımında üst düzey sonuçlar sunuyor. Bununla birlikte hassas ve kişiye özel cilt bakımı konusunda uzmanlaşmış olan ekibimiz, Babor ürünlerini kullanarak hasta ve danışanlarımızın ihtiyaçlarına özel çözümler sunuyor.