Search
Close this search box.
SADE POLİKLİNİK

Cynosure Elite+

Cynosure Elite+ sektörde öncül bir markadır...

Cynosure Elite+

Cynosure Elite+ sektörde öncül bir marka olup gelişmiş teknolojisi sayesinde Alexandrite ve Nd:YAG dalga boylarının bir arada bulunmasının avantajıyla tüm cilt ve kıl tiplerinin epilasyonuna olanak tanır. Amerika’nın ödüllü lazer markası olan Cynosure dünyada en çok tercih edilen ve kalıcılığı kanıtlanmış lazer cihazıdır. 

Cynosure Elite+ çift dalga boyu (755 nm Alexandrite ve 1064 nm Nd:YAG) özelliği ile etkili ve kalıcı lazer epilasyon uygulamasını tüm cilt rengi ve kıl tipindeki kişilerin maksimum düzeyde sonuçlarla, en hızlı ve konforlu şekilde tercih edebilmesini sağlar. Dinamik soğutma sistemi sayesinde acı hissi yok denecek kadar azdır. Lazer atışları kıl yapısındaki melanin tarafından emilir, her uygulamada mili saniye içinde kıl kökünü hedef alan uygulama sayesinde kıl köklerine ulaşan ışın, bu kıl köklerini yakarak yeniden çıkmasını engeller. Cynosure Elite Plus’ı diğer lazer cihazlarından ayıran en önemli bir diğer özellik 4 mevsim uygulanabilir oluşudur.
Kullanım Alanları:

İletişim

Randevu Talep Etmek için
Formu Doldurunuz.

Alexandrite Lazer

FDA onaylı cihazımız, tüm cilt tiplerinde etkili ve kalıcı sonuçlar veren, diğer lazer epilasyon cihazlarından daha güçlü daha etkili ve daha hızlı olduğu tescillenmiştir. Yeni güç ve hıza sahip Alexandrite dalga boyunun, istenmeyen tüyler için ideal dalga boyu olduğu ve epidermal pigmente lezyon tedavisindeki başarısı klinik testlerle de kanıtlanmıştır.

ND YAG Lazer

Nd Yag lazer epilasyon diğer lazer epilasyon cihazlarından farklı olarak cilde ve kıla koyu rengi veren melanin pigmentini hedeflemez, kılcal damardaki hemoglobini hedef alır. Bu sayede Nd Yag lazer epilasyon kıl köklerini besleyen kılcal damarları hedefler ve dolaylı yoldan kıl kökünü beslenmesini bozarak dökmeye çalışır.

Cilt Rejuvenasyonu

Zamanla ve çevresel faktörler(güneş, sigara, stres) etkisiyle cildimizde lekeler, kırışıklıklar, sivilce izleri, yüzeysel damar çatlamaları, düzensiz incelmeler ve kalınlaşmalar olması kaçınılmazdır. Lazer ile cilt rejuvenasyon dediğimiz cilt yenileme; yaşlanma, güneşe ve farklı sorunlara bağlı olarak ciltte oluşan kızarıklıkları ve pürüzleri yeni kollajen üretimini uyararak iyileştirmesine katkı sağlayan invazif olmayan bir işlemdir.

Varis Tedavisi

Fazla kilolar, hareketsizlik ve uzun süre ayakta kalmak varise sebebiyet vermektedir. Genetik yatkınlıkla da ilgili olan varis yaşam kalitesini oldukça olumsuz yönde etkileyen bir durumdur. Varis, bacak toplardamarlarının genişlemesi, uzaması ve büklümlü hale gelmesi olarak tanımlanıyor. Ameliyatsız varis tedavisi ile evde uygulanan bazı yöntemler varisli damar görüntüsünü ağrısını azaltmaya yardımcı olur.

Vasküler Lezyon Tedavisi

Vasküler lezyon tedavisinin avantajı hem alexandrite hem de Nd Yag lazer ışınlarını aynı anda tek bir başlıktan uygulama alanına iletmesidir. Lazer ışını ile kılcal damar duvarında termal bir hasar oluşur ve lezyonlardaki bütünlük bozularak içinden geçen kan akımı durur. Vücut hasar görmüş ve kapanmış cilt lezyonlarını temizleyerek ciltten uzaklaştırır.

Pigmente Lezyon Tedavisi

Benign epidermal pigmente lezyon, Cynosure Elite+ ile tedavi edilebilmektedir. Benign; kanser olmayan tümör türüdür. Yüzeyel epidermal pigmente lezyonlar çok sayıdaki kişi için kozmetik problem teşkil etmekte ve bu kişileri tedavi arayışına sevk etmektedir. Cynosure Elite, benign epidermal pigmente lezyon tedavisinde de kullanılmaktadır.

Çil Tedavisi

Lazerle Çil Tedavisi, güneş ışığına maruz kalmış ciltte oluşan çillerin belli sayıda seansla lazer uygulanması sonucu yok edilmesidir. Cildin ‘epidermis’ adı verilen tabakasında yerleşen çillerin giderilebilmesinin en etkili yöntemi budur. Çillerin oluşmasına neden olan melaninin lazer ışığını en iyi emen madde olması, çillerin giderilmesinde lazer uygulamasını başarılı kılmaktadır. Bunun dışında yeni oluşmuş, koyulaşmamış çiller, bazı peeling yöntemleriyle de hafifletilebilir, rengi açılabilir. Nitekim çillerin giderilmesi için kesin bir çözüm aranıyorsa, lazer çil tedavisi yaptırması gerekmektedir.

Güneş Lekeleri Tedavisi

Güneş lekeleri uzun süre ve tekrarlayan güneş ışığına maruz kalındığında özellikle yüz ve el üzeri gibi güneşe açık alanlarda görülen kahverengi lekelerdir. Tüm cilt tiplerinde (bronz ten dahil) 15 yaşından büyük herkese uygulanabilir. Epilasyon haricinde ‘’güneş lekeleri’’ tedavisinde de kullanılır. Tedavi sonrası güneşten kaçınılmalıdır. Güneş koruyucu kullanmadan açık havaya çıkılmamalıdır.