Search
Close this search box.
SADE POLİKLİNİK

Scarlet X

FDA onaylı, son teknolojiye sahip Scarlet X, epidermis ve dermiste oluşan cilt problemlerinin tedavisinde kullanılır.

Scarlet X

FDA onaylı, son teknolojiye sahip Scarlet X, epidermis ve dermiste oluşan cilt problemlerinin tedavisinde kullanılır. Özel tasarım mikro iğneler, cilt altına ve yüzeyine radyo frekans dalgalarını ileterek iyileşme sürecini başlatır. Stabil enerji iletmeyen ve iğne uzunluğunca enerji vermeyen cihazlarda işlem sonrası kabuklanma, morarma, kanama; saçlı deriye uygulandığındığı takdirde ise saç dökülmesi gibi yan etkiler gözlemlenmiştir. Bu yüzden Scarlet X cihazının FDA patent onaylı olması son derece önemlidir.
Kullanım Alanları:

İletişim

Randevu Talep Etmek için
Formu Doldurunuz.

Cilt Yenileme

Scarlet X Özel tasarlanmış fraksiyonel mikroiğneler ile cilt altını radyofrekans dalgalarıyla uyararak iyileşme sürecini başlatır. Ciltteki ton farklılıkları, akne izleri, geniş porlar, yara izleri, lekeler, ince kırışıklıkların tedavisi, cildin genç ve dolgun görünüm alması, çene konturunun belirginleştirilmesi, gıdı toparlamasını mümkün kılar.

Leke (Melazma) Tedavisi

Scarlet X, özel tasarlanmış SMART iğne teknolojisi sayesinde cildin üst tabakasını güçlendirirken Melazma, Rozasea, Hiperpigmentasyon gibi ciltteki damarlanmaya bağlı leke ve kızarıklıkları tedavi etmeye yardımcı olur ve cilt tonunu eşitleyerek cildin daha net, daha parlak ve sağlıklı olmasına yardımcı olur.

Lifting ve İnce Kırışıklık

Scarlet X Altın iğne tedavisi ameliyatsız yüz gençleştirme uygulamaları arasında en başarılı sonuçların alındığı yöntemlerden biridir. Bu tedavi yönteminde derinin farklı tabakalarına göre ayarlanan parameteler ile cilt altına kontrollü radyofrekans enerjisi verilir. En son teknoloji radyofrekans sistemi ile gevşek ve kırışık cildi sıkılaştırmak, cilde sağlıklı ve genç görünümü geri kazandırmak amaçlanır.

Akne ve Skar İzleri Tedavisi

Scarlet X mikro iğnelerin tedavi sırasında stabil ve doğru bir hedef derinliğine nüfuz edebilmesi için robotik sistemden faydalanılır. Bu gelişmiş sistem akıllı ve hassas bir şekilde tasarlanıp, üretilmiştir. Mikro iğneler cilt altına inerken cilt yüzeyini uyararak doğal iyileşme süreci başlatır. Buna bağlı olarak cildin üst tabakasında hücre gelişim faktörleri harekete geçerler. Aktif akne ve skar izleri için hızlı cilt yenilenme süreci oluşturur.

Genişlemiş Gözenek Tedavisi

Scarlet X, epidermis ve dermiste oluşan cilt problemlerinin tedavisi için özel tasarım mikro iğneler, cilt altına ve yüzeyine radyo frekans dalgalarını ileterek cilt altındaki hasarlı dokuyu sıkılaştırmak üzere iyileşme başlatır. Yağlı ve karma cilt tipine sahip kişilerde görülen gözenek problemi bu uygulama ile sıkılaşıp, küçültülerek, azaltılır ve yok edilir.

Elastikiyet Kaybı Uygulaması

Scarlet X, epidermis ve dermise ilettiği radyo frekans enerjisi ile cildin temel taşı olan kolajen ve elastin liflerinin onarımını, yeniden oluşumunu tetikler. Artan elastin ve kolajen ile üretimi sayesinde çok daha sıkı, çok daha elastik bir görünüme kavuşur. Pürüzsüz, genç ve sıkı cilt görünümüne Scarlet X’in kusursuz teknolojisiyle ulaşacaksınız.

Yara İzi Uygulaması

Scarlet X, epidermis ve dermise hedef alarak ilettiği radyo frekans ısısı ile cilt yüzeyindeki yara izlerini cilt altından tedavi etmeye başlar. Ameliyat sonrasında veya yaralanmalarda vücudun belirli bölgesinde iz kalan kişilere skar tedavisi uygulanır. Yara izleri, kişinin genetik yapısına, yaranın bulunduğu bölgeye, yaşa, ırka, cilt tipine ve sağlık durumuna göre farklılık gösteriyor. Aynı şiddetteki yara, herkeste aynı etkiyi yaratmayabiliyor. Scarlet X’in derin ve ince niteliklere sahip altın iğne uçları yara izlerinde gözle görünür şekilde onarım sağlar.

Boyun & Gıdı Toparlama

Scarlet X mikro iğnelerin tedavi sırasında stabil ve doğru bir hedef derinliğine nüfuz ederek yüz hatlarının belirginleşmesini sağlar. Boyun ve gıdı bölgesindeki elastikiyet kaybına bağlı sarkmaların azalmasını veya sıkılaşarak toparlanmasını destekler.Boyun bölgesindeki yaşa bağlı oluşan çizgilerde ve derinin yumuşamasında radyo frekansın güçlü etkisi ile kırışıklık ve sarkma görüntüsü minimuma indirilir. Daha genç ve sıkı boyun, daha sıkı gıdı bölgesi yüzünüzün genç, belirgin görünmesini destekler.

Kızarıklık ve Gül Hastalığı

Scarlet X mikro iğnelerin tedavi sırasında stabil ve doğru radyo frekans enerjisi iletmesi ile dermal tedavilerde yüksek başarı sağlar. Ciltte kızarıklık görüntüsüne neden olan rozasea (gül hastalığı) tedavisinde tercih edilen uygulamalardan biridir. Cilt altı dokusunu uyarımı ile kronik cilt rahatsızlığı olan rosasea semptomlarını hafifleterek, kişilerin günlük hayatına konfor sağlar.

Çatlak Tedavisi

Scarlet X mikro iğnelerin tedavi sırasında stabil ve doğru radyo frekans enerjisi iletmesi ile dermal tedavilerde yüksek başarı sağlar. Cilt yüzeyindeki en büyük problemlerden biri çatlaklardır. Çatlaklar, özellikle ergenlik döneminde ve hamilelikte oluşur. Bu problemin ardında hormonal faktörler ve fazla kilolar bulunuyor. Özellikle bu iki faktörün bir araya gelmesi çatlak oluşumunda tetikleyici oluyor. Ergenlik döneminde kilo problemi olmayanlarda bile çatlaklar oluşabiliyor. Bunun başlıca nedeni boyun uzaması ve hızlı büyüme gibi nedenlerdir. Genelde göğüsler, üst kollar, sırt, karın, baldırlar, kalçalarda meydana gelen bu problemi önlemek maalesef mümkün değil. Scarlet X çatlak tedavisinde de tercih edilir, radyo frekans enerjisinin derinliği 3.5 mm’ye kadar cilt dokularına iletilmesini sağlar. Bu, cildi ısıtarak daha fazla kolajen üretimi oluşmasına neden olur. Bağ dokunun onarımı ile yüzeydeki çatlak görünümü azalır.