Search
Close this search box.
SADE POLİKLİNİK

Dolgu Uygulamaları

Her cilde uygun farklı uygulamalar, eşsiz sonuçlar...

Burun Dolgusu

Ameliyatsız burun estetiği olarak da bilinen burun dolgusu, cerrahi müdahale yapılmadan gerçekleştirilen burun şekli değişikliklerini ifade eder. Burun yüzümüzün tam orta noktasında yer alan en çok dikkat çeken organımızdır ve tüm yüz ifademizi, yüz şeklimizin görünümünde etkilidir. Burunda minimal değişiklik isteyen ya da asimetriden şikayetçi hastalar için dolgu uygulamaları ile burun şeklinde değişiklik elde etmek mümkündür.
Dolgu yardımı ile burun ucu kaldırılması, burun kemer görüntüsünün azaltılması, ameliyata bağlı ya da bağımsız asimetrilerin giderilmesi, çökme bölgelerine hacim kazandırılması mümkün olmaktadır. Kişinin ihtiyacına göre belirlenen oranlarda 15-20 dk’lık uygulamalarla ile anestezi gerektirmeden gerçekleştirilir. Geçici olan uygulama sonucunun kalıcılığı 6 ay – 2 yıl arasında değişebilir.

İletişim

Randevu Talep Etmek için
Formu Doldurunuz.

Boyun Gençleştirme Dolgusu​

Ameliyatsız boyun germe diyebileceğimiz, Boyun Gençleştirme Dolgusu boyun bölgesindeki çizgilerin giderilmesi için tercih edilir. Yaşla beraber, kolajen ve cilt altı doku kaybı sonucu boyunda oluşan yatay çizgilere enjekte edilen dolgu maddeleri sayesinde daha pürüzsüz, genç bir boyun yaratmak mümkün.

Boyun bölgesi, göz kapağından sonra en ince deriye sahip bölge olması nedeniyle daha erken deforme olmaktadır. Hyalüronik asit bazlı dolgularla sağlanan boyun gençleştirme sayesinde cerrahi operasyona gerek kalmadan pürüzsüz, sıkı ve genç bir boyun görünümü oluşturulur.
Boyun Gençleştirme Dolgusu kişinin ihtiyacına yönelik oranlarda 15-20 dk’lık uygulamalarla ile anestezi gerektirmeden gerçekleştirilir. Geçici olan uygulama sonucunun kalıcılığı 6 ay – 2 yıl arasında değişebilir.​

Çene Dolgusu ve Jawline​

Ameliyatsız Çene Estetiği ve Jawline Dolgu, yüzün alt kısmına doğal bir destek oluşturmak için yapılan dolgu uygulamalarındandır. Yüz hatlarınızı daha orantılı, çekici, belirgin veya yumuşak nasıl görmek istediğinize bağlı olarak ameliyatlı uygulamalara gerek kalmadan tercih edilebilen Çene Dolgusu ve Jawline Dolgusu tüm ifadenizi yenilemenizi sağlayacak.​

Çene hattını daha belirgin ve yüz hatları ile uyumlu hale getirmek, çene hattındaki sarkma ve dalgalanmaları gidermek, çene ucunu bir miktar daha uzatmak, estetik yüz hatlarında sahip olmak 15-20 dk’lık uygulama ile anestezi gerektirmeden uygulanır. Geçici olan uygulama sonucunun kalıcılığı 6 ay – 3 yıl arasında değişebilir.​

Dudak Dolgusu

Dudak yapısını şekillendirmek veya dudaklara hacim kazandırmak amacıyla yapılan, dudakların iç kısmı ve çevresine dermal dolgu enjekte edilmesi sonucu Dudak Dolgusu uygulaması yapılmaktadır.

Dolgun ve seksi dudaklar söz konusu olduğunda hiç kuşkusuz dudakları dolgunlaştırmaya yönelik uygulamalar da giderek daha popüler bir hale geldi. Yüzünüzü daha güzel göstermek için yapılacaklar listenizde dolgun dudaklara sahip olmak varsa; geçici olarak dolgunlaştırmak ve daha genç bir görünüm kazandırmak için dudak dolgusu tercih edilebilir.

Kişiye özel bir tedavi olup, doktor ile hastanın ortak kararına göre yapılacak dolgu miktarı, kalıcılığı ve yapılacak alan belirlenir. Kişinin ihtiyacına gore dudak hacimlendirmenin yanında ek kusurlara gore ek müdahaleler de gerekebilir. Uygulanacak dolgu, kalıcılığına göre seçilebilir.​

Elmacık Kemiği Dolgusu​

Elmacık bölgesi, orta yüzde bulunan yüzün asıcı kolonu olarak görev yapar. Yaşlanma ile orta yüz kemikleri geriye doğru gider ve desteğini yitirir. Kemik ve yağ dokusunun destek kaybı ile yüzümüzde sarkma meydana gelir. Elmacık kemiği dolgusu, cilt altı dokularda hacim sağlayarak yanak ve elmacık kemiklerinin belirginleştirilmesi yüzdeki kaybolan dengeyi yeniden yaratmakta son derece etkili bir yöntemdir.

Dolgu ekleyerek yüzü daha çekici ve zayıf göstermek de mümkün olur. Elmacık kemiklerin belirginleştirip, daha genç, dinamik bir görünüme kavuşabilirsiniz. Kişinin ihtiyacına göre belirlenen dozdaki elmacık kemiği dolgusu 15-20 dk’lık uygulama ile anestezi gerektirmeden gerçekleştirilir. Geçici olan uygulama sonucunun kalıcılığı 6 ay – 2 yıl arasında değişebilir.

Şakak Dolgusu

Şakak temporal bir bölgede yer alan hafif çukur bir bölgedir. Buradaki yağ dokusunun zaman içinde yok olması yüzü aşağı çekerek alın ve kaş bölgesinde sarkmalara ve çöküntülere sebep olmaktadır.

Yapısal olarak ya da yaşlanmayla beraber oluşan şakak bölgesindeki yumuşak doku eksikliği için bu bölgeye yapılacak olan dolgularla, yorgun ve hasta ifade düzelir aynı zamanda belirli bir yükselme olacağı için göz çevremizde yukarıya doğru bir çekilme görülür. Daha sağlıklı ve dinlenmiş bir görünüm sağlar. ​
Yüze daha genç, daha dinamik bir görünüm vermekte etkili bir olan Şakak Dolgusu 15-20 dk’lık uygulama ile anestezi gerektirmeden gerçekleştirilir. Geçici olan uygulama sonucunun kalıcılığı 6 ay – 2 yıl arasında değişebilir.