Search
Close this search box.

Emsculpt Neo için Uygun Bir Aday mıyım?

 

Medikal sağlık sektörünün yeni gözbebeği Emsculpt NEO ile ilgili bir süredir büyük bir heyecan ve hevesle bilgilendirmelerde bulunuyoruz çünkü bu son teknoloji sağlığımızı en çok tehdit eden kilo probleminin giderilmesine bambaşka bir boyut getirdi. 

Hatırlatmakta fayda var; Emsculpt NEO gibi tıbbi medikal cihazlar mutlaka klinik ortamda eğitimli bir uzman veya doktor tarafından uygulanmalıdır. Medikal estetik cihazlarında kullanılan yüksek enerji kaynakları doğru ve bilinçli olarak kullanılmadığı takdirde sağlığı tehdit eden başka sorunlara yol açabilir. Dolayısıyla Sade Poliklinik olarak bu tip tedavileri alacak olan danışanlarımızın mutlaka cihaza dair teknik ve teknolojik yapısıyla ilgili bilinçlenmesinden yanayız. 

 

Emsculpt NEO teknolojisi Yüksek Yoğunluklu Odaklanmış Elektromanyetik (HIFEM) teknoloji ve RF enerjisi (radyo frekans) ile çalışmaktadır. HIFEM enerjisi kontrollü sekanslarla kasılmalar ileterek bölgede kas oranının oluşmasını hızlandırırken aynı anda radyo frekans enerjisi bölgedeki yağ hücrelerinin yakımını gerçekleştirir. İşte bu üstün teknolojinin çalışma prensibini anlamak ve tam olarak ne etkisi olduğunu kavramak tüm tedavi sürecini de sağlıklı kılar.

 

Bir başka deyişle bu yüksek, kontrollü enerjiyle çalışan, ameliyatsız medikal estetik uygulama cihazı Emsculpt NEO ile tedaviye engel olan belli başlı kriterler mevcuttur. Bu kriterler öncelikli olarak şöyle sıralanabilir;

Kalp pili olanlara, hamilelere, işlem bölgesinde aktif enfeksiyonu veya açık yarası olanlara, yeni ameliyat geçirmiş kişilere, kanser tedavisi görenlere Emsculpt NEO uygulanamaz.

 

Bu kriterlerden muaf, öncesinde doktor muayenesinden geçen her danışanımız için uygun olan Emsculpt NEO; hızla yağ yakıp kas yapmak isteyenlere, bölgesel inatçı yağlardan muzdarip olanlara, spesifik bölgelerin şekillenmesini ve daha estetik bir vücut formuna ulaşmak isteyen herkese uygulanabilir bir cihazdır. Emsculpt NEO FDA onaylı, etkinliği ve sonuçları yedi farklı bağımsız klinik tarafından MRI, CT, US ve Histoloji gibi bilimsel yöntemlerle test edilip onaylanmış güvenilir bir cihazdır. 

Türkiye genelinde seçkin klinik ve polikliniklerde olan Emsculpt NEO uygulamasının en sağlıklı ve en güvenilir sonuçlarını elde etmek için lütfen bizimle iletişime geçin. 

 

Sağlıklı günler dileriz.

Songül Torbaoğlu

WhatsApp
Telegram
Email
Facebook