Search
Close this search box.

Fark Edilmez Fark Yaratır – İp Askı Yöntemi

Kuşkusuz yaşlanma belirtileri arasında sarkma ve kırışıklıklar en göze çarpan olumsuzluklardandır. Estetik müdahalelerle kesin ve kalıcı bir çözüm bulmak günümüzde artık mümkün fakat cerrahi müdahalelerle yapılan tüm işlemlerde; iz kalması veya yoğun anestezi alımı daha genç görünen bir yüze sahip olmak isteyen bazı kişilerin gözünü de korkutabilir… Neyse ki, geliştirilen yeni İp Askı yöntemi sayesinde artık daha gergin daha pürüzsüz daha genç bir yüz görünümüne kavuşmak çok kolay! Üstelik İp Askı ile yüz germe uygulaması, yüzün her noktasına rahatlıkla uygulanabilir bir yöntem olup, iz veya ağrı gibi olumsuz yan etkiler yaratmaz! 

Cildinizi daha yakından görmek, göstermek için kaydırın!

İp Askı, Fransa’da geliştirilmiş olan bir yöntemdir. Bu sebeple Fransız Askısı olarak da adlandırılır. Yöntemin başrolünü, polyester iç tabakaya ve silikon dış tabakaya sahip biyolojik olarak uyumlu ipler üstlenir. Elastin ve kolajen üretimini hızlandırıp, lift etkisi yaratan bu özel organik ipler, zaman içinde cilt tarafından absorbe edilir. Yönteme organik yüz gençleştirme demek abartı olmaz.  İşlem sonunda gözle görülür biçimde cildin gerilmesi ile birlikte sarkma, gevşeme ve kırışıklık şikayetlerini ortadan kaldırır. Bu yöntem, yüz hatlarından memnun olmayan ama cerrahi işlemlere sıcak bakmayan kişiler için en güvenilir en hızlı yöntemdir. 

İp askısı yöntemi, 
alın çizgileri, 
kaş bölgesi, 
kaz ayakları, 
gözaltı torbaları, 
gülme çizgileri, 
yanaklar, 
sarkmış çene bölgesi
ve
gıdılarda kullanılabilir. 

İp Askı yöntemini cazip kılan bir diğer özelliği ise istenilen herhangi bir bölgede yüz germe işleminin uygulanabilir oluşudur. Ayrıca izsiz olması da hem tekniği açısından hem de cildinizin görünümü açısından fark yaratır.

Uygulamadan hemen sonra günlük yaşama hızlıca geri dönüş yapılabilir. Seans yaklaşık 45 dakika ile 1 saat arasında lokal anestezi altında gerçekleştirilen bir işlemdir. Etkileri, yaklaşık 2-3 yıl boyunca kalıcı olabilir. 

İşte bu yüzden İp Askı uygulamasının ameliyatsız yüz germe işlemi yaptırmak isteyenler arasında bu denli popüler olması normaldir… 

Ancak şunu unutmamak gerekir; yöntem sadece gençleşmeyi sağlamakla kalmaz, aynı zamanda cildin yenilenmesine ve gözeneklerin kapanmasına da yardımcı olur. Organik iplerin bağ dokuda oluşturduğu dayanaklar, iple yüz germe yönteminin ciltte kolajen üretimini de arttırdığını göstermektedir. Bu durum da cildinizin kolajen takviyesi ile beslenmesini ve güçlenmesini sağlar. Daha detaylı bilgi ve size özel uygulanacak tedavi prosedürü için lütfen bizimle iletişime geçin.

Sağlıklı günler dileriz. 
Songül Torbaoğlu

WhatsApp
Telegram
Email
Facebook