Search
Close this search box.
SADE POLİKLİNİK

Gençleştirme Uygulamaları

Her cilde uygun farklı uygulamalar, eşsiz sonuçlar...

İp ile Örümcek Uygulaması

Ameliyatsız yüz germe yöntemlerinden biri olan ip ile örümcek ağı cilt canlandırma ve form kazandırma için geliştirilmiştir. Ameliyatsız ip ile yüz germe uygulamasında medikal ipler, ince uçlu iğneler vasıtasıyla cilt alt dokusuna örümcek ağı tekniği ile cildin yeniden kolajen üretmesini sağlar.
Cildin altına minimal düzeyde uygulanan ip ile örümcek ağı uygulaması, yüz germe için uzun süren açık ameliyatlara ihtiyaç duyulmaması sağlar. Kırışıklık, sarkma, göz kapağı ve göz çevresi kırışıklığı, dudak ve ağız çevresinde form kaybı problemlerini giderme de en etkin sonuçların alınmasını sağlar. İp ile örümcek uygulaması, seans sonrasında başlayarak 3 ay boyunca cilt onarıma devam eder ve alınan sonuç 1-2 yıla kadar kalıcıdır.
Kullanım Alanları:
- Yüz
- Boyun
- Burun
- Kaş

İletişim

Randevu Talep Etmek için
Formu Doldurunuz.

İtalyan İksiri

Cilt yenileme için geliştirilen mezoterapi çeşitlerinden biri olan İtalyan İksiri vitaminler, aminoasitler, hyaluronik asit gibi zenginleştirilmiş bileşenler oluşan bir kokteyldir.Cilt canlandırma tedavileri için tercih edilen lüks kokteylin eşsiz özelliklerinden en önemlisi uzun vadede seviyeli cilt yenilenmesini uyaran zengin içerikli benzersiz bir bileşime sahip olmasıdır.
İtalyan iksiri kokteyli cildin doğru su dengesini, gerginliğini ve elastikiyetini geri kazandırır ve dokudaki yaşlanma sürecini yavaşlatır. Cildin nemini ve sıkılığını hızla iyileştirmek ve ayrıca ilk kırışıklıkları ve yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırmak, cilt kusurlarını gidermek, cilt renk tonu eşitliği sağlamak, cilt kalitesini arttırmak gibi etkilileri ile daha sağlıklı ve genç bir cilde sahip olabilirsiniz. Zengin ve benzersiz formülü ile eşsiz sonuçlar oluşturan İtalyan iksiri 10 gün ara ile 3-4 seans uygulanabilir.

Nem Aşısı

Nem aşısı cildin daha canlı ve genç görünmesini sağlamak amacıyla cilt altına hyaluronik asit, antioksidan ve vitaminler enjekte edilen uygulamadır. Yaşlanma ile beraber ciltteki hücrelerin fonksiyonları da yavaşlar. Kolajen ve elastik lifler azalır bunlara bağlı olarak ince kırışıklıkları olan, solgun, nemini yitirmiş, kuru, daha kırılgan, hacmini yitirmiş bir cilt görünümü şikayeti oluşur.

Nem aşısı, cildin kendi “doğal nemlendirme faktörü” üretimini destekler ve cildi canlandırır. İnce kırışıklıkların görünümünü önemli ölçüde azaltır. Cildi sıkılaştırır, elastikiyetini artırır. Leke oluşumunu engeller, cilt tonunu eşitler, anti-aging koruma sağlar. Cildinizin altında, hacminin 1000 katı kadar su çekebilen bir ağ örülmesini sağlayan nem aşısı 15 dk’lık seans sonrasında başlayan etki 1 ay boyunca cilt onarımı devam ettirir. Uygulama sonrası 9-12 ay kadar nem sağlanır.

Paris Işıltısı

Cilt yenileme ve gençleştirme içerikli mezoterapi çeşitlerinden biri olan Paris ışıltısı vitamin, hyaluronik asit, antioksidan, mineral, enzim gibi 55 aktif madde ile oldukça zengin bir içeriktir. NCTF 135HA yani bilinen adı ile Paris Işıltısı, Fransız Filorga laboratuvarlarında gençlik formülü olarak keşfedilmiştir.

Ciltteki ince çizgiler, elastikiyet kaybı, nemsizlik, cansız ve donuk görünüm gibi şikayetleriniz varsa eğer çözümünüz Paris Işıltısı ! Yüz, göz çevresi, boyun, dekolte, el ve kollar gibi yaşlanma belirtilerinin görüldüğü her bölgeye uygulanabilen Paris ışıltısı cilt hasarını onararak; cilde yoğun nem verir, daha pürüzsüz, daha parlak bir nemlendirme etkisi oluşturur. Makyajsız güzelliği tercih eden kadınların güzellik formülü olan Paris Işıltısı 7-10 gün arayla 3-4 seans uygulanıyor.

PB Serum

Pb serum, hyaluronik asitin 3 farklı enzim ile uyumlu birlikteliğinden oluşan bir üründür. Pb serum’un tedavi edilecek duruma göre seçilen 3 farklı çeşidi vardır. Selülit giderme, yağ yakımı ve cilt sıkılaştırma alanlarında kullanılan Pb serum etkili sonuçlar oluşmasını sağlar.

Cilt altındaki dokuya enjeksiyon yöntemi ile uygulanan Pb serum, cilt gençleştirme, lifting etkisi ile ciltte toparlanma, sivilce, yanık ve yara izlerinin tedavisi, selülit tedavisi, boyun kırışıklıklarında ve gevşekliklerinde, karın yağlarında ve sarkmalarda, gözaltı torbalarında, gıdı küçültme de tercih edilir. PB serumun bilinen herhangi bir yan etkisi yoktur ancak işlem sonrasında 3-4 gün kadar sürebilen hafif kızarıklık, hassasiyet ve ödem beklenebilir. 15 dk’lık seanslardan oluşan tedavi 2-3 hafta arayla 2-6 seans yapılabilir.

PRXT-33

PRXT-33 cilt yenileme ve leke tedavisinde Dünya’nın en pratik yöntemlerinden biri. İtalya’da geliştirilen PRXT-33 kimyasalının popülerliğindeki en önemli özelliği ise iğnesiz, ağrısız, acısız, hızlı uygulama ve hızlı sonuç veriyor olmasıdır.
PRXT– 33 herhangi bir enjeksiyona gerek duymadan leke açma ve cilt canlandırma için yüz, boyun, dekolte bölgelerine, cilt renk eşitliği (beyazlatma) için kol altı bölgesine uygulanabilir. İğnesiz rejuvenasyon PRXT-33 kırışıklık, gözenek, iz ve lekelerden arındırıp cilde ışıltı, canlılık ve dolgunluk kazandırır. Her cilt tipine uyumlu olan, diğer cilt yenileme & gençleştirme yöntemleri ile kombin edebilen PRXT-33 15 dk’lık seanslarla 10 günde bir 5 seansa kadar uygulanabilir.

8 Nokta Lifting

8 nokta lifting yüz dolgusu, minimal sarkmaların giderilmesinde 8 anatomik noktaya cilt gençleştirmeye yönelik cerrahi olmayan bir tekniktir. Ameliyatsız yüz germe yöntemi diyebileceğimiz 8 nokta lifting tekniği, burun çevresinden dudak çevresine doğru derinleşen nazolabial çizgilerle ağız kenarından çeneye kadar uzanan kukla çizgilerinin derinleşmesini yavaşlatarak cilt sarkmalarının önüne geçmeyi hedefler. Yüz ifadesini bozmadan cilde sağlıklı ve dinç görünmesi için ihtiyaç duyduğu desteği verir.
Yanak/elmacık kemiği, burun/ağız kenarı, çene ve gıdı bölgelerinde oluşan hacim kaybıyla mücadele etmeye yönelik bir medikal estetik bir uygulama olan 8 nokta lifting yüz dolgusunda tamamen kişinin ihtiyacına yönelik oranlarda 15-20 dk’lık uygulamalarla ile anestezi gerektirmeden gerçekleştirilir. Geçici olan uygulama sonucunun kalıcılığı 6 ay – 2 yıl arasında değişebilir.

El Üstü Cilt Gençleştirme Dolgusu

Eller yaşımızı belirten cilt bölgelerinin başında geliyor. Zamanla el sırtı dediğimiz bölgede cilt altı dokusunun azalması ile cilt incelir, damarlar belirginleşir, ciltte lekelenmeler, kırışıklık ve esneklik, nem, hacim kaybı oluşur. Ellerde yaşanan hacim kayıpları için hyaluronik asit dolgularla doğru dozda uygulanma ile doğal görünümden uzaklaşmadan el üstü cilt gençleştirme gerçekleştirilir.
El üstü cilt gençleştirme için kullanılan dolgu kişinin ihtiyacına yönelik oranlarda 15-20 dk’lık uygulamalarla ile anestezi gerektirmeden gerçekleştirilir. Geçici olan uygulama sonucunun kalıcılığı 6 ay – 2 yıl arasında değişebilir.