Search
Close this search box.

Saç Mezoterapisi Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey

Saçlarımız da en az cildimiz kadar ilgi ve bakım ister. Beslenme alışkanlıkları, stres, zararlı alışkanlıklar, kimyasal işlemler, UV ışınları, kötü hava kalitesi, saç tipine uygun olmayan bakımlar, yaş alma (menopoz), hormonal değişimler veya genetik faktörlerden dolayı saçlarınızın sağlıklı günlerinin geride kaldığını düşünebilirsiniz.  Eğer siz de yıllardır tavsiye edilen bakım kürlerinden veya kuaför uygulamalarından gerekli ve yeterli etkiyi sağlayamadıysanız; belki de Saç Mezoterapisi tedavisi almanızın zamanı gelmiştir.

Çünkü Saç Mezoterapisi; 
saç dökülmesini önlemek, 
saç kalitesini artırmak, 
saç büyümesini teşvik etmek 
için kullanılan en etkili tedavi yöntemidir. 

İşlem, vitamin, mineral, amino asit ve hyaluronik asit gibi besleyici maddelerle özel olarak hazırlanan karışımının saç köklerine enjekte edilerek uygulanmasıdır. Doğrudan kafa derisi altına enjekte edilen bu etkili karışım sayesinde saç foliküllerinin beslenmesi ve saç köklerinin güçlendirilmesi sağlanır. 

Tedavi süresi ve aralıkları, saç dökülmesi şiddetine veya kişinin ihtiyacına göre değişebilir. İşlem sırasında, saçlı derinin uyuşturulması için lokal anestezi kullanılır. Bu nedenle, işlem sırasında ağrı ve acı hissedilmez. Saç Mezoterapisi, genellikle saç dökülmesinin erken aşamalarında daha da etkilidir. Tedavi sonrasında, saç tellerinde  kalınlaşma, saç uzama/büyüme hızında artış ve saçların daha sağlıklı ve parlak görünmesi gibi sonuçlar elde edilir.

 

1- Saç dökülmesini azaltır: Saç mezoterapisi, saç köklerini güçlendirir ve saç dökülmesini azaltmaya yardımcı olur.

2- Saç büyümesini teşvik eder: Saç mezoterapisi, saç foliküllerinin beslenmesini ve saç büyümesini teşvik eder.

3- Saç kalitesini artırır: Saç mezoterapisi, saçların daha sağlıklı, parlak ve hacimli görünmesine yardımcı olur.

4- Saç rengini korur: Saç mezoterapisi, saçların renklerini korumaya yardımcı olur ve saçların daha canlı görünmesini sağlar.

5- Saç derisini besler: Saç mezoterapisi, saç derisini besler ve saçların daha sağlıklı bir şekilde büyümesine yardımcı olur.

6- Saçın nem dengesini korur: Saç mezoterapisi, saçın nem dengesini korur ve saçın daha nemli ve yumuşak görünmesini sağlar.

7- Saçın elastikiyetini artırır: Saç mezoterapisi, saçın elastikiyetini artırır ve saçın daha kolay şekil almasına yardımcı olur.

8- Saçın koruyucu tabakasını güçlendirir: Saç mezoterapisi, saçın koruyucu tabakasını güçlendirir ve saçı dış etkenlerden korur.

9- Yan etkisi azdır: Saç mezoterapisi, genellikle çok az yan etkiye sahiptir ve genellikle ağrısız bir işlemdir.

 10- Uygulaması kolaydır: Saç mezoterapisi, uygulaması kolay bir tedavi yöntemidir ve tedavi süresi oldukça kısadır.

 

Saç Mezoterapisi, ince uçlu iğneler kullanarak deri altına çeşitli bileşenlerin verilmesiyle gerçekleştirilen bir medikal estetik tedavi yöntemidir. Saç köklerinin ihtiyaç duyduğu özel bileşenler, küçük dozlarda ve özel mikro iğneler yardımıyla cilt altına verilir. Bu işlem, mineral, vitamin, antioksidan gibi çeşitli maddelerle saç köklerinin uyarılmasını hedefler. Dolayısıyla alanında uzman veya bir doktor tarafından uygulanması önem taşımaktadır. Daha detaylı bilgi ve size özel uygulanacak tedavi prosedürü için lütfen bizimle iletişime geçin.

Sağlıklı günler dileriz. 
Songül Torbaoğlu

WhatsApp
Telegram
Email
Facebook